Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowie
   Strona Główna Pracownicy GOPS Artykuły Pobierz Galeria Kontakt ePUAP BIPCzerwiec 21 2018 19:40:38   
 Nawigacja
Strona Główna
Pracownicy GOPS
Artykuły
Pobierz
Galeria
Kontakt
Artykuły
ePUAP
BIP
Ochrona Danych Osobowych
 Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 265
Najnowszy Użytkownik: xdtvfdgtlj
 Witamy
Witaj na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowie
39-103 Ostrów 225
e-mail: gops@ostrow.gmina.pl
tel. /17/ 22 35 768
Obszar działalności : teren gminy Ostrów - tj. sołectwa : Blizna, Wola Ociecka, Ocieka, Kamionka, Żdżary, Ostrów, Kozodrza, Skrzyszów, Borek Mały
  Ochrona Danych Osobowych

Inspektorem Ochrony Danych w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Ostrowie jest adw. Jakub Curzytek

kontakt : tel. 692 616 480, e-mail : kancelaria@adwokatcurzytek.pl

  Dobry Start

Wnioski o „Dobry Start” już od lipca

 

Dobry Start” to 300 zł wsparcia wypłacanego raz w roku wszystkim uczniom. Wnioski można złożyć już od 1 lipca.

 

Program „Dobry Start” to 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Co ważne, rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Program obejmuje dzieci wychowujące się zarówno w rodzinach, jak i te przebywające w pieczy zastępczej.

Kto może otrzymać wsparcie?

Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Jak otrzymać świadczenie dobry start?

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Gdzie złożyć wniosek?

Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez te same instytucje , które realizują obecnie świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”. Chodzi tu o Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Kiedy złożyć wniosek?

Wniosek – podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” – będzie można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną .

Od 1 sierpnia wnioski można złożyć także drogą tradycyjną (papierową). Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

 

Kiedy rodzina otrzyma wsparcie?

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia. Złożenie wniosku o świadczenie dobry start w lipcu i sierpniu to gwarancja wypłaty świadczenia nie później niż do 30 września.

  Żywność

logo

 

W dniach 9-10 maja 2018r., Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowie rozdysponował wśród potrzebujących mieszkańców gminy Ostrów, 8 235 kg żywności przekazanej z Banku Żywności w Rzeszowie, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Dla jednej osoby było to 10,98 kg produktów. Żywność trafiła do 750 osób.

Paczki żywnościowe zawierały:

 • groszek z marchewką
 • fasolę białą
 • makaron
 • filet z makreli
 • cukier
 • szynkę wieprzową
 • szynkę drobiową
 • buraczki
 • powidła
 • ryż
 • mleko
 • olej
 • pasztet
 • koncentrat pomidorowy
 • oraz dodatkowo jogurty

O zainteresowaniu pomocą żywnościową, wśród osób potrzebujących, może świadczyć fakt, że została ona rozdana w przeciągu zaledwie półtorej dnia. Pomoc ta z pewnością przyczyniła się do zaspokojenia wielu potrzeb oraz pozwoliła zaoszczędzić sporo środków w budżetach rodzinnych.

Akcja rozdawania żywności powiązana była również z działaniami towarzyszącymi i edukacyjnymi. W urzędzie gminy, w ramach tych działań, organizowane były warsztaty oraz spotkania kulinarne i dietetyczne. Rozdawane były ulotki, broszury i plakaty.

Sprawne przewiezienie i magazynowanie żywności, dla mieszkańców naszej gminy, była możliwa dzięki pomocy Pana Marcina Chrobaka, właściciela firmy MARS z Ostrowa, oraz zaangażowaniu pracowników Urzędu Gminy i ZUK w Ostrowie.

  Pomoc żywnościowa

logo

 

Pomoc Żywnościowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowie informuje, że od dnia
9 maja 2018 r. w Ostrowie (przy budynku UG) w godz. 8.00 – 15.00, wydawana będzie żywność dla osób skierowanych przez GOPS w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2017.

 

Pomocą żywnościową objęte mogą być rodziny i osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy
o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj.:

 • 1 268,00 zł - dla osoby samotnie gospodarującej
 • 1 028,00 zł - dla osoby w rodzinie

 

Zapraszamy zainteresowanych

 

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym

  Warsztatyy kulinarno - dietetyczne

GOPS w Ostrowie informuje, że w dniu 24 kwietnia 2018 r. w godz.  16:00 ; 18:00 w Urzędzie Gminy w Ostrowie ( sala narad) odbędą się warsztaty kulinarno - dietetyczne jako działanie towarzyszące w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2017.

Oferta kierowana jest do uczestników ww. programu. W ramach warsztatów uczestnicy zapoznają się z zasadami prawidłowego żywienia.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 

Zapraszamy!

logo

  Pomoc żywnościowa

Pomoc żywnościowa

Podczas czwartej edycji dystrybucji żywności, która przekazana została z Banku Żywności w Rzeszowie, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, w dniach od 20 do 22 marca 2018 r., pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowie rozdali mieszkańcom gminy 7 897,5 kg żywności pozyskanej z Podkarpackiego Banku Żywności.

Dla jednej osoby było to 10,53 kg produktów. Żywność trafiła do ponad 230 rodzin tj. 750 osób.

Paczki żywnościowe zawierały: groszek z marchewką, fasolę białą, makaron, filet z makreli, cukier, ser żółty, gulasz, szynkę wieprzowa i drobiową, herbatniki, ryż, mleko, miód, powidła, kabanosy i koncentrat pomidorowy.

Zainteresowanie pomocą żywnościową, wśród osób potrzebujących, było bardzo duże, i z pewnością przyczyniło się do zaspokojenia wielu potrzeb w tym zakresie, szczególnie w przypadającym właśnie okresie przedświątecznym.

Akcja rozdawania żywności powiązana jest również z działaniami towarzyszącymi i edukacyjnymi. W urzędzie gminy, w ramach tych działań, organizowane są warsztaty i spotkania kulinarne i dietetyczne. Rozdawane są ulotki, broszury i plakaty.

Sprawna dystrybucja żywności dla mieszkańców naszej gminy była możliwa dzięki pomocy Pana Marcina Chrobaka, właściciela firmy MARS z Ostrowa, oraz zaangażowaniu pracowników Urzędu Gminy i ZUK w Ostrowie.

logo

  Pomoc żywnościowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowie informuje, że w dniach 20-23 marca 2018 r. w Ostrowie (przy budynku UG) w godz. 8.00 - 15.00 będzie wydawana żywność dla osób skierowanych przez GOPS w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2017.

 

 

Pomocą żywnościową objęte mogą być rodziny i osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj.:

 

 • 1 268,00 zł - dla osoby samotnie gospodarującej
 • 1 028,00 zł - dla osoby w rodzinie

 

Zapraszamy zainteresowanych

 

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym

logo

  Warsztatyy kulinarno - dietetyczne

Warsztaty kulinarno - dietetyczne

 

GOPS w Ostrowie informuje, że w dniu 21 marca 2018 roku w godz. 16:00-18;00 w Urzędzie Gminy ( sala narad) w Ostrowie odbędą się warsztaty kulinarno - dietetyczne jako działanie towarzyszące w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2017. Oferta kierowana jest do uczestników ww. programu. W ramach warsztatów uczestnicy zapoznają się z zasadami prawidłowego żywienia. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 

Zapraszamy!

 

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym

logo

  Pomoc żywnościowa

POMOC ŻYWNOŚCIOWA

W dniach od 20 do 22 luty 2018 r. pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowie rozdali mieszkańcom gminy prawie 8 ton żywności pozyskanej z Podkarpackiego Banku Żywności.

Była to już trzecia partia żywności przekazana potrzebującym. Wśród produktów znalazły się tym razem:

 • kasza,
 • makaron,
 • filet z makreli,
 • groszek z marchewką,
 • fasola biała,
 • olej,
 • ser,
 • gulasz,
 • szynka wieprzowa i drobiowa,
 • herbatniki,
 • ryż,
 • mleko,
 • pasztet,
 • koncentrat pomidorowy.

Żywność trafiła do ponad 225 rodzin tj. ok. 750 osób. Dla jednej osoby było to 10,45 kg produktów.

Podobnie jak poprzednio, akcja ta, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród osób potrzebujących i w znaczny sposób przyczyniła się do zaspokojenia potrzeb żywnościowych, oraz pozwoliła zaoszczędzić środki w budżetach rodzinnych.

Żywność przekazana została w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Pomocą żywnościową objęte są rodziny i osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj.:

 • 1 268,00 zł - dla osoby samotnie gospodarującej
 • 1 028,00 zł - dla osoby w rodzinie

W imieniu GOPS, oraz osób które skorzystały z pomocy, składamy serdeczne podziękowania dla Pana Marcina Chrobaka, właściciela firmy MARS z Ostrowa, za pomoc w rozładunku żywności.

 

Barbara Borowiec

  Żywność

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowie informuje, że w dniach 20-23 luty 2018 r. w Ostrowie (przy budynku UG) w godz. 8.00 - 15.00 będzie wydawana żywność dla osób skierowanych przez GOPS w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2017.

 

Zapraszamy zainteresowanych

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym

logo

  Informacja

 

GOPS w Ostrowie informuje, że w dniu 21 lutego 2018 roku w godz. 16:00-18;00 w Urzędzie Gminy (sala narad) w Ostrowie odbędą się warsztaty kulinarno - dietetyczne jako działanie towarzyszące w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2017. Oferta kierowana jest do uczestników ww. programu. W ramach warsztatów uczestnicy zapoznają się z zasadami prawidłowego żywienia. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zapraszamy!

 

 

 Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym

logo

Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>
 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

GOPS
03/12/2012 11:02


Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Shunt by:
49086 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu